Jest gaz łupkowy w odwiercie Lane Energy! Trójpak w rękach Gowina. Elektrownia węglowa dla Obwodu? Szczegóły nt. TAP

English: Map of major shale gas basis all over...
Słynna mapa z raportu EIA, który dawał Polsce 5,3 bln m3 gazu łupkowego. Szacunki się zmniejszyły ale z sektora płyną w końcu dobre wieści (Zdjęcie: Wikipedia)

Autorski przegląd informacji o energetyce

Jest gaz w odwiercie łupkowym na Pomorzu

(Gazłupkowy.pl)

Łebień LE-2H był od kilkunastu miesięcy uznawany za perłę w koronie koncesji posiadanych Lane Energy Poland. Z informacji do których dotarła Rzeczpospolita wynika, że od ponad miesiąca z Łebienia wydobywa się gaz. Wynika z nich, że od ponad miesiąca z odwiertu Łebień LE-2H wydobywa się gaz w ilości ok. 
8 tysięcy metrów sześciennych na dobę. Zdaniem Piotra Woźniaka to ogromy sukces, nawet pomimo tego, że ilość gazu z tego odwiertu jest mniejsza niż w Stanach Zjednoczonych. Tam bowiem średnia dzienna produkcja gazu wynosi ok. 14 tys. metrów sześciennych.

Akcyza na CNG: Działania Portalu cng.auto.pl w Sejmie i na szczeblu lokalnym

(CNG.auto.pl)

Nie ustają wysiłki Portalu cng.auto.pl na rzecz utrzymania zerowej stawki podatku akcyzowego. W tym celu, w ciągu ostatnich dni podjęliśmy szereg rozmów z posłami oraz przedstawicielami władz lokalnych. Ustawa wprowadzająca akcyzę na gaz ziemny została już przesłana do Sejmu. W dniu 28 sierpnia o godzinie 17:15 będzie miało miejsce pierwsze czytanie ustawy, natomiast w czwartek będzie ona omawiana przez Komisję Finansów Publicznych. Przedstawiciele Portalu cng.auto.pl zabiorą wówczas głos w tej sprawie i będą apelowali o utrzymanie zwolnienia CNG z akcyzy.

Trójpak energetyczny nieoczekiwanie w rękach Jarosława Gowina?

(CIRE)

„Dziennik Gazeta Prawna” zwraca uwagę, że wewnętrzne problemy z jakimi boryka się w ostatnim czasie PO mogą mieć bezpośredni wpływ na uchwalenie trójpaku energetycznego. DGP zwraca uwagę, że jeżeli Jarosław Gowin i Jacek Żalek pójdą w ślady Johna Godsona, koalicja PO-PSL będzie miała zaledwie jeden głos ponad wymaganą parlamentarną większość, co bezpośrednio zagraża już uchwaleniu m.in. trójpaku energetycznego.

KE coraz bliżej decyzji w sprawie Gazpromu  

(CIRE)

Komisja Europejska może jeszcze w tym roku wszcząć procedurę o naruszenie unijnego prawa przez Gazprom – donosi „Rzeczpospolita” powołując się na agencję Bloomberg. „Rz” przypomina, że śledztwo w sprawie nadużywania przez Gazprom dominującej pozycji na rynku gazu w Europie Środkowo-Wschodniej KE rozpoczęła w ubiegłym roku. Wówczas to unijni urzędnicy przeprowadzili między innymi kontrole w spółkach powiązanych i współpracujących z Gazpromem w 10 krajach. Wśród firm skontrolowanych przez KE były miedzy innymi Gaz System i PGNiG.

Elektrownia węglowa dla Kaliningradu?

(INTERFAX)

Źródło w firmie Inter RAO poinformowało agencję Interfax, że spółka jest gotowa zbudować elektrownię węglową w o mocy 800 MW na potrzeby Obwodu Kaliningradzkiego. Wcześniej Rosjanie zrezygnowali z budowy elektrowni atomowej na terenie tego obszaru. Obiekt mógł rywalizować w przyszłości z planowaną elektrownią atomową w Visaginas na Litwie lub polską siłownią, której budowę odłożył na nieokreśloną przyszłość premier Donald Tusk.

Opublikowano szczegółowe informacje na temat Gazociągu Transadriatyckiego

(TREND)

Gazociąg Transadriatycki (TAP) który w przyszłości ma odpowiadać za transport surowca z azerskich złóż Szach Deniz II na rynek europejski osiągnie długość 543 kilometrów. Będzie się ciągnął z granicy turecko-greckiej, przez Grecję, Albanię, Morze Adriatyckie do Włoch. Inwestycja będzie warta 1,5 mld euro i stworzy bezpośrednio 2000 miejsc pracy a pośrednio nawet 10000 miejsc. Budowa ma ruszyć w 2015 roku.

Więcej w przeglądzie informacji BiznesAlert.pl

Enhanced by Zemanta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s