Wykorzystanie elektromobilności i finansowanie społecznościowe – między innymi te elementy łącznie mogą dać polskim firmom energetycznym co najmniej 3,8 mld zł. Tak wynika z raportu PwC „Sięgać po więcej, czyli 3,8 mld+ dla polskiej energetyki”.

– Ci sami ludzie, którzy protestują przeciwko normalnej działalności gospodarczej państwa, jutro mogą się obudzić bez energii elektrycznej w domu, jeżeli te inwestycje nie zostaną przeprowadzone. W tym kontekście protesty na Mazowszu np. przeciwko modernizacji linii Kozienice-Miłosna, czyli nie przeciwko budowie nowej linii, tylko rozbudowie, poprawie funkcjonowania tej, która już istnieje, są nieco irracjonalne – uważa Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl.Oczywiście są obawy o wartość gruntów, są obawy o skutki dla zdrowia, ale tutaj operator prowadzi cały czas dialog z samorządami.

Wojciech Jakóbik Protesty niestety hamują inwestycje, które mają zapewnić bezpieczeństwo energetyczne.

– A te protesty niestety hamują inwestycje, które mają zapewnić bezpieczeństwo energetyczne i z tego względu mają priorytet, mają specustawę, która pozwala je realizować. Byłoby łatwiej ten plan wykonać, gdyby nie te protesty – dodaje gość Polskiego Radia 24.

Jak zapewnia Wojciech Jakóbik, elektromobilność to dobry kierunek.

– Byłoby świetnie, gdyby było ich milion (samochodów elektrycznych – przyp.red.), tylko musimy stworzyć do tego warunki. W Niemczech elektromobilność ma świetne warunki do rozwoju właśnie dzięki tej sieci ładowania. I rzeczywiście jest tak, że w zachodniej Polsce użytkownicy samochodów elektrycznych jeżdżą często do Niemiec załadować sobie samochód, ze względu na to, ze tam ta sieć jest rozpowszechniona. U nas to dopiero kiełkuje. I współpraca Polski i Niemiec jest w tym zakresie jak najbardziej pożądana, np. z Hannover Messe płynie bardzo pozytywny sygnał, i czas teraz na ambitną ustawę o elektromobilności, która pozwoli na rozwój tej rewolucyjnej technologii także w naszym kraju – ocenia gość Polskiego Radia 24.

Wojciech Jakóbik Czas na ambitną ustawę o elektromobilności, która pozwoli na rozwój tej rewolucyjnej technologii w naszym kraju.

I właśnie na trwających obecnie targach przemysłowych w Hanowerze polskie firmy promują elektryczne pojazdy.

Źródło: Polskie Radio 24

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s