Ambasador UE w Rosji będzie chronił Nord Stream 2? Polskie Radio o tekście BiznesAlert.pl

Portal Politico informuje o liście 43 kandydatów zaproponowanych przez szefową unijnej dyplomacji do objęcia stanowisk na placówkach na całym świecie – nie znajdujemy na niej nazwiska ani jednego Polaka.

Z artykułu „Moskiewska odwilż” dowiadujemy się również, że nominację na stanowisk ootrzymał Niemiec Markus Ederer ” a to jedna z tych nominacji, która wiąże się z zagwarantowaniem konkretnych interesów. Ederer ma pomóc w odmrażaniu relacji na linii Unia Europejska-Rosja. Sprawę komentuje także redaktor naczelny portaluBiznes Alert Wojciech Jakóbik, który przypomnia, że Ederer jest związany z Frankiem-Walterem Steinmeierem, znanym z prorosyjskich poglądów.

– Ta nominacja może oznaczać, że Komisja Europejska będzie ślepa na kontrowersyjne działania Rosji – skomentował Jakóbik. A do rozstrzygnięcia jest wiele istotnych spraw.

Komisja ma zakończyć śledztwo antymonopolowe przeciwko Gazpromowi. Będzie też, w imieniu unijnych krajów, negocjować z Rosją reżim prawny dla budowy drugiej magistrali Gazociągu Północnego.

Źródło: IAR

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s