Ukraina walczy z propagandą Rosji. Nowe sankcje w internecie

:Władze Ukrainy wprowadziły dodatkowe sankcje wobec Rosji. W dekrecie podpisanym przez prezydenta Petro Poroszenkę znalazły się zapisy o osobach i podmiotach prawnych nimi objętych.

Kommiersant/Wojciech Jakóbik

Wśród rozwiązań jest zakaz umożliwiania dostępu do rosyjskich sieci społecznościowych, domen i kanałów telewizyjnych dla dostawców tego typu usług na Ukrainie. Wierchowna Rada zakazała z kolei wykorzystania wstęgi Świętego Jerzego używanej przez bojowników rosyjskich na okupowanym wschodzie kraju.

Prezydent Poroszenko tłumaczył, że ograniczenie dostępu do rosyjskich usług w Internecie jest formą walki z propagandą. Chodzi m.in. o popularne serwisy VKontakte, Odnoklassniki, czy wyszukiwarkę Yandex, a także dostarczyciela usługi poczty elektronicznej Mail.ru. Na terenie Ukrainy nie mogą nadawać RBK, TV Center, VGTRK, NTV Plus i Zwiezda. Nie mogą pracować Kaspersky Lab (oprogramowanie antywirusowe) i Aeroflot (przewoźnik lotniczy).

Na liście personalnej sankcji znalazło się 468 podmiotów prawnych i 1228 podmiotów fizycznych, w tym obywatele krajów innych niż Rosja, także Polski. Wygłaszały „antyukraińskie poglądy:, albo odwiedzały Krym okupowany przez Rosjan.

Ukraińcy objęli także sankcjami 29 banków, które nie przerwały działalności na Półwyspie Krymskim pomimo zajęcia go przez Rosję.

Więcej w przeglądzie informacji BiznesAlert.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s