O Nord Stream 2 w Szczecinie. Komentarz dla Polskiego Radio 24

Nord Stream. Grafika: Gazprom

Konsorcjum Nord Stream 2 zaplanowało na 13 czerwca spotkanie informacyjne dotyczące budowy gazociągu. Przedstawiony zostanie m.in. zakres prac budowlanych i ocena oddziaływania na środowisko. Czego można się spodziewać po tym spotkaniu? Gościem Polskiego Radia 24 był Wojciech Jakóbik z BiznesAlert.pl.

Projekt Nord Stream 2 od samego początku dzieli Europejczyków. Komisja Europejska chce negocjować specjalny reżim prawny dla gazociągu Nord Stream 2. Kolejny gazociąg powstający między Rosją a Niemcami przez Morze Bałtyckie może bowiem ugruntować pozycje rosyjskiego Gazpromu na rynku europejskim i zaszkodzić Unii.

Polska jest przeciwna temu projektowi, ale istnieje obawa, że nie zdoła go zablokować. – Oznacza to specjalne traktowanie rosyjskiej magistrali, które będzie zmierzało do uzależnienia Europy od rosyjskiego gazu – co przeczy polityce dywersyfikacji UE – powiedział Wojciech Jakóbik i dodał, że takie negocjacje potrwają jednak trochę czasu, który nasz kraj może wykorzystać na rozbudowę terminala LNG w Świnoujściu i budowę Korytarza Norweskiego.

Gospodarzem audycji była Filip Memhes.

Źródło: Polskie Radio 24

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s