Donald Trump zapewnił o gotowości Stanów Zjednoczonych do sprzedaży Polsce skroplonego gazu. Ekspert zajmujący się tematyką energetyczną, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl Wojciech Jakóbik wskazuje, że na szali leży nie tylko bezpieczeństwo energetyczne Polski, ale też możliwość zarobku na amerykańskim gazie.

Obecny na kongresie Global Forum Wojciech Jakóbik podkreśla, że Polsce zależy na zakupie amerykańskiego błękitnego paliwa, ale nie za wszelką cenę. Wskazał, że Polska ma możliwość kupowania gazu z kilku źródeł i oferta Stanów Zjednoczonych musi być atrakcyjna finansowo.

Ekspert dodaje, że amerykański gaz zostałby wykorzystany nie tylko do zaspokojenia potrzeb energetycznych kraju, ale moglibyśmy na nim zarobić. Wyjaśnił, że Polska jest w stanie pozyskiwać więcej gazu, niż kraj potrzebuje, a nadwyżki może sprzedawać między innym Ukrainie.

Wojciech Jakóbik dodał, że w kontaktach z Amerykanami możliwe są transakcje wiązane. Jeden ze scenariuszy zakłada, że w zamian za zakup amerykańskiego uzbrojenia, Stany Zjednoczone opuściłyby cenę błękitnego paliwa.

Polska Agencja Prasowa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s