Trzy lata po aneksji Krym nadal ma problemy z dostawami energii

Wieczorem 6 sierpnia na Krymie wprowadzono ograniczenia dostaw energii dla przemysłu ze względu na przeciążenie sieci. O godzinie dziewiątej wieczorem lokalnego czasu wprowadzono wyłączenie dla 32 MW. Godzinę później sytuacja wróciła do normy.

Kommiersant/UNIAN/Wojciech Jakóbik

Kommiersant podaje, że w ostatnich miesiącach na terenie Rosji doszło do szeregu usterek, które spowodowały ograniczenia dostaw energii. Także na Krymie okupowanym przez Rosję doszło do tego typu problemów.

Krym jest połączony z macierzą trzema liniami elektroenergetycznymi. Władze półwyspu narzucone przez Rosję chcą go całkowicie uniezależnić od dostaw z Ukrainy dzięki mostowi energetycznemu z Kraju Krasnodarskiego. Są one niemożliwe od czasu wysadzenia linii elektroenergetycznej z obwodu chersońskiego przez nieznanych sprawców.

Uruchomienie drugiej nitki połączenia z Rosji na Krym w grudniu 2015 roku odbyło się w kompanii prezydenta Władimira Putina, który w ramach telekonferencji uruchomił dostawy. Dostawy przez most energetyczny mają zapewnić do 90 procent zapotrzebowania Półwyspu na energię elektryczną.

W marcu 2014 roku siły rosyjskie zajęły kluczowe instytucje na Półwyspie Krymskim i doprowadziły do referendum, w wyniku którego przyłączono go do terytorium Federacji Rosyjskiej. Wyniki nie zostały uznane przez społeczność międzynarodową, a za nielegalną aneksję Rosję spotkały międzynarodowe sankcje obowiązujące do chwili obecnej.

Więcej w przeglądzie informacji BiznesAlert.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s