Sankcje USA wobec Nord Stream 2 nie są przesądzone. Komentarz dla PR 24

Zdaniem Donalda Trumpa ustawa wprowadzająca nowe sankcje wobec Rosji, Iranu oraz Korei Północnej jest „wadliwa”. – Prezydent musiał jednak podpisać tę ustawę. Jego weto byłoby bowiem przełamane przez Kongres – komentował w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl.

– Prezydent musiał podpisać tę ustawę. Jego weto byłoby bowiem przełamane przez Kongres. Akt ws. nowych sankcji był bowiem inicjatywą ponadpartyjną – tłumaczył gość PR24, zauważając przy tym, że dokument może być dla Donalda Trumpa problemem. – Amerykański prezydent mówił, że chce dobrego układu z Rosją, który pozwoli przełamać „niesnaski”. Nowe prawo wiąże mu jednak w pewnym stopniu ręce – dodawał.

Ustawa wprowadza nowe sankcje wobec członków rządu Rosji, co jest reakcją na próby wpłynięcia na wynik zeszłorocznych wyborów prezydenckich w USA; w niewielkim stopniu rozszerza zakres restrykcji gospodarczych. Przede wszystkim jednak uzależnia ewentualne zniesienie lub choćby złagodzenie sankcji od zgody Kongresu. W ustawie zawarto także nowe sankcje wobec Iranu i Korei Północnej.

Więcej komentarzy w całej rozmowie z Wojciechem Jakóbikiem.

Gospodarzem programu był Jakub Kukla.

W Polskim Radiu 24 sprawę nowych amerykańskich sankcji, m.in. wobec Rosji, komentował również prof. Piotr Wawrzyk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło: Polskie Radio 24

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s