Duda: Polska może dostarczyć LNG na Ukrainę. Czeka na sygnał

Andrzej Duda fot Andrzej Hrechorowicz KPRP
Andrzej Duda. fot. Andrzej Hrechorowicz KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda powiedział na Ukrainie, że jego kraj czeka na propozycję dostaw LNG nad Dniepr. Wystąpił na konferencji prasowej w Kijowie ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, Petrem Poroszenką. Mówił o współpracy gazowej między ich krajami.

Wojciech Jakóbik

– Rozmawialiśmy też o wsparciu Ukrainy poprzez inwestycje w połączenia gazowe. Jestem zadowolony, że inwestycje są realizowane i trwa bliska współpraca Polski i Ukrainy w tym zakresie. Jesteśmy otwarci na kwestię możliwych propozycji Ukrainy odnośnie dostaw LNG – powiedział Duda w Kijowie.

– Z jednej strony chcemy być dawcą bezpieczeństwa. Z drugiej czujemy, że budowa połączenia gazowego wzmocni nasze bezpieczeństwo oraz zwiększy perspektywy handlowe i biznesowe. Taki jest sens tych inwestycji – ocenił polski prezydent.

Petro Poroszenko odniósł się do kontrowersyjnego projektu Nord Stream 2, który krytykują zgodnie Polska i Ukraina. – Dziękujemy Polakom za wspólne stanowisko w sprawie Nord Stream 2. Zagraża on nie tylko bezpieczeństwu naszych krajów, ale także całej Europy – przekonywał.

Wyraził także nadzieję, że wspólny głos Polski i Ukrainy, a także wsparcie partnerów z Unii Europejskiej i USA będzie „wystarczająco efektywnie” wspierać starania o większe bezpieczeństwo energetyczne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s