Rosja: Nord Stream 2 może się opóźnić przez Danię

Baltic Pipe a Nord Stream

Rosja przyznaje: jeśli Dania zablokuje budowę gazociągu Nord Stream 2 przez swoje wody terytorialne, projekt krytykowany w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej może się opóźnić.

OilCapital.ru/Wojciech Jakóbik

Opóźnienie budowy?

Gazociąg Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie miał planowo ruszyć z dostawami w grudniu 2019 roku. Wiceminister energetyki Rosji Anatol Janowski przyznaje jednak, że prawo duńskie, które pozwala zablokować inwestycję z przyczyn politycznych, może zmusić architektów Nord Stream 2 do zmiany szlaku, a przez to opóźnić realizację. – Stanowisko Danii może dotknąć terminarz budowy części podmorskiej. Jeżeli dojdzie do zmiany szlaku, będziemy potrzebowali dodatkowych prac projektowych i badawczych, a także poniesiemy dodatkowe koszty – przyznał w rozmowie z magazynem Neftekompas cytowanym przez Oil Capital.

Problemy Nord Stream 2

Do tej pory pomysłodawcy projektu przekonywali, że ewentualna rewizja szlaku Nord Stream 2 nie przyniesie opóźnień. Jednak w ostatnim czasie nawet dyrektor finansowy projektu przyznał, że może dojść do opóźnień. Duński parlament przyjął prawo pozwalające na ocenę inwestycji z punktu widzenia bezpieczeństwa i polityki zagranicznej. Prawo wchodzi w życie 1 stycznia 2018 roku. Informował o tym BiznesAlert.pl.

 

Więcej w przeglądzie informacji BiznesAlert.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s