PGNiG kupuje rury, ale nie dla Baltic Pipe

Baltic Pipe. Grafika: Energinet.dk
Baltic Pipe. Grafika: Energinet.dk

Portal Kallanish ustalił, że polska spółka PGNiG przygotowuje się do zakupu rur na potrzeby budowy gazociągu Baltic Pipe, którego operatorem ma być polski Gaz-System. Z dokumentów wynika jednak, że chodzi o rury do odwiertów.

Wojciech Jakóbik

Portal podaje, że w przetargu na betonowanie rur i towarzyszące ich układaniu prace, jako jeden z preferowanych dostawców została wybrana firma Izostal. Zamówienie nie może przekroczyć wartości 18,4 mln euro. Oprócz niej ten status uzyskały Bowim i Passat-Stal. Całość zamówienia nie może przekroczyć 56 mln złotych.

O tym, że Izostal przedstawił według PGNiG jedną z najkorzystniejszych ofert można było przeczytać w raporcie spółki opublikowanym pod koniec grudnia zeszłego roku. Z dokumentu jednak wynika, że „przedmiotem zamówień udzielanych na podstawie Umowy Ramowej będzie dostawa fabrycznie nowych rur okładzinowych oraz wydobywczych wraz z osprzętem (tj. manipulaki, łączniki) dla potrzeb otworów wiertniczych realizowanych przez PGNiG SA”.

Baltic Pipe to projekt gazociągu z Norwegii, przez Danię, do Polski. Ma on zapewnić do 10 mld m sześc. gazu norweskiego rocznie. PGNiG zgłosił zainteresowanie przepustowością tego połączenia, czyniąc go opłacalnym ekonomicznie. Gaz-System pozostaje operatorem projektu i to ta spółka będzie odpowiedzialna za budowę.

Więcej w przeglądzie informacji BiznesAlert.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s