Bruksela chce rewolucji OZE na gazie. Polska nadal nie ma strategii energetycznej

Komisja Europejska. Fot.: Flickr
Komisja Europejska. Fot.: Flickr

Komisja Europejska chciałaby wesprzeć rozwój OZE energetyką gazową. W Polsce nadal nie przyjęto z dawna zapowiadanej strategii energetycznej.

FSR/Wojciech Jakóbik

W rozmowie z Florence School of Regulation Klaus-Dieter Borchardt, głowa Dyrektoriatu Generalnego ds. Energetyki w Komisji Europejskiej przekonuje, że w przyszłości miks energetyczny Europy nie może w pełni polegać na OZE i potrzebuje uzupełnienia gazem.

– Nie rozumiem ludzi, którzy mówią, że gaz może być jedynie paliwem przejściowym ku energetyce odnawialnej. W obecnych warunkach w systemie udział OZE może osiągnąć około 50 procent. Czy wypełnić resztę? Według mnie to rola gazu – ocenia urzędnik europejski.

Strategia energetyczna Polski

W polskim rządzie trwa dyskusja na temat miksu energetycznego, który byłby najwłaściwszy z punktu widzenia interesów kraju. Według deklaracji ministerstwa energii ma powstać elektrownia jądrowa, która uzupełniłaby dominujący obecnie węgiel. Rozważane jest także dopuszczenie rozwoju morskich farm wiatrowych i energetyki gazowej. Dokument mający rozstrzygnąć ten dylemat był zapowiadany na koniec 2016, a potem 2017 roku. Zgodnie z najnowszymi deklaracjami przedstawicieli rządu ma zostać przedstawiony najwcześniej pod koniec lutego.

Więcej w przeglądzie informacji BiznesAlert.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s