Ostracyzm wobec Nord Stream 2? Pierwsza firma reaguje na sankcje USA

Nord Stream. Grafika: Gazprom

Według niemieckiego dziennika Handelsblatt Global nowe sankcje USA zagrażają projektowi Nord Stream 2. – Nawet kanclerz Angela Merkel ma wątpliwości – podaje gazeta.

Handelsblatt/Wojciech Jakóbik

Nowa czarna lista uwzględnia przyjaciół prezydenta Władimira Putina, w tym prezesa Gazpromu Aleksieja Millera. Rozmówcy Handelsblattu przekonują, że lista utrudni firmom niemieckim współpracę z niemieckimi firmami w obawie przed reakcją USA.

Gazeta przedstawia precedens. Niemiecka spółka Clearstream zapewniająca wsparcie przy ugodach i postępowaniach sądowych już zgłosiła, że nie będzie współpracować z podmiotami objętymi sankcjami USA.

Projekt Nord Stream 2 zakłada budowę gazociągu z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. Ma on osiągnąć przepustowość 55 mld m sześc. rocznie. Pomimo rosnącej krytyki w Europie, Niemcy nie wycofują poparcia dla tego przedsięwzięcia. Kanclerz Merkel przyznała jednak, że ma on aspekt polityczny i nie może doprowadzić do porzucenia dostaw przez Ukrainę, zależną od przychodów z przesyłu gazu z Rosji.

 

Więcej w przeglądzie informacji BiznesAlert.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s