Polska i Dania o Baltic Pipe oraz OZE w Kopenhadze | Inwestor oskarża Teslę o manipulację giełdową

Baltic Pipe. Grafika: Energinet.dk
Baltic Pipe. Grafika: Energinet.dk

:W poniedziałek 10 września Kopenhaga będzie gościć przedstawicieli Polski i Danii zebranych na konferencji poświęconej współpracy obu krajów w Unii Energetycznej przy projektach Baltic Pipe i Odnawialnych Źródeł Energii.

:W obliczu rosnących problemów z wiarygodnością Tesli jej szefa Elona Muska pojawił się kolejny problem. Inwestor Andrew Left pozwał firmę i jej szefa, zarzucając im manipulacje giełdowe.

Polska i Dania o Baltic Pipe oraz OZE w Kopenhadze

W poniedziałek 10 września Kopenhaga będzie gościć przedstawicieli Polski i Danii zebranych na konferencji poświęconej współpracy obu krajów w Unii Energetycznej przy projektach Baltic Pipe i Odnawialnych Źródeł Energii.

Wojciech Jakóbik

Organizatorami wydarzenia są ministerstwo spraw zagranicznych RP, operatorzy sieci przesyłowych gazu: Energinet.dk i Gaz-System, PGNiG, a także organizacje DI oraz State of Green, które przygotowują delegacje biznesowe na szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach.

Strony będą rozmawiać o możliwościach pogłębienia współpracy na rzecz transformacji energetycznej, a zatem z wykorzystaniem gazociągu Baltic Pipe, który zapewni nowe paliwo mniej emisyjne, czyli gaz, a także efektywności energetycznej oraz OZE.

Tematem rozmowy mają być postępy Baltic Pipe, polska ustawa o OZE i COP24. Wystąpią ministrowie energii obu krajów, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, przedstawiciele spółek, między innymi duńskich Orsteda i Vestasa zainteresowanego rozwojem farm wiatrowych w Polsce. W dyskusji weźmie udział reprezentant Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

 

Inwestor oskarża Teslę o manipulację giełdową

W obliczu rosnących problemów z wiarygodnością Tesli jej szefa Elona Muska pojawił się kolejny problem. Inwestor Andrew Left pozwał firmę i jej szefa, zarzucając im manipulacje giełdowe.

CNBC/Wojciech Jakóbik

Left z organizacji Citron Research poinformował o pozwie za naruszenie prawa federalnego odnośnie papierów wartościowych. Jego zdaniem Musk manipulował ceną akcji Tesli poprzez publikację fałszywych informacji – podaje CNBC.

Szef Tesli zapowiedział 7 sierpnia, że sprywatyzuje firmę, a także o tym, iż zabezpieczył już w tym celu odpowiednie środki. Już 24 sierpnia zmienił zdanie i poinformował na blogu, że firma pozostanie publiczna ze względu na opór inwestorów.

Więcej w przeglądzie informacji BiznesAlert.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s