Przedsiębiorcy potrzebują tańszej energii. Komentarz dla PR24

– Chodzi o to, by polski przedsiębiorca miał tanią energię i mógł konkurować na rynku. Jeżeli mamy budować nowe moce, to inwestorzy chcą wiedzieć, które pomysły będą miały akceptację polskich władz – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik (Biznes Alert).

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że projekt budowy elektrowni jest coraz bardziej ryzykowny ekonomicznie. – W przypadku elektrowni jądrowej mówimy o wielomiliardowej inwestycji. Trzeba zapewnić projektowi finansowanie. Ci, którzy mówią o reaktorach modularnych (są obecnie w fazie testów w USA czy Japonii) chcą odwlec budowę elektrowni jądrowej w Polsce – powiedział ekspert Biznes Alert.

Wojciech Jakóbik przypomniał, że ważnym celem Polski jest osiągnięcie do 2014 roku 60 procent udziału węgla w produkcji energii. – Możemy go obniżyć do 55 procent, jeżeli otworzymy się na farmy wiatrowe na lądzie. Wydaje się, że w niektórych miejscach ich widok nie razi. Ustawa krajobrazowa mogłaby ulec zmianie, by energia była tańsza – wyjaśnił gość PR24.

Źródło: Polskie Radio 24

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s