Po zatrzymaniu szpiegów w Polsce rusza śledztwo przeciwko Huawei w USA | USA luzują sankcje wobec oligarchy z Rosji. Grożą objęciem nimi Nord Stream 2

Rada Energetyczna UE-USA. Fot.: EEAS
Rada Energetyczna UE-USA. Fot.: EEAS

:Prokurator federalny USA rozpoczął śledztwo w sprawie kradzieży sekretów handlowych przez chińską spółkę Huawei – donosi Wall Street Journal.

:Departament Skarbu USA przedłużył termin zakończenia transakcji dotyczących aktywów oligarchy rosyjskiego Olega Deripaski. Sankcje wobec Rusalu mają natomiast zostać zniesione.

Po zatrzymaniu szpiegów w Polsce rusza śledztwo przeciwko Huawei w USA

Prokurator federalny USA rozpoczął śledztwo w sprawie kradzieży sekretów handlowych przez chińską spółkę Huawei – donosi Wall Street Journal.

Wall Street Journal/Wojciech Jakóbik

Spółka jest podejrzewana o wykorzystywanie urządzeń przekazanych amerykańskiemu T-Mobile do testów do celów szpiegowskich.

Pod koniec zeszłego roku w Kanadzie doszło do zatrzymania Meng Wanzhou, dyrektor do spraw finansowych Huawei. 10 stycznia doszło do zatrzymania obywatela Chin piastującego funkcję dyrektora sprzedaży Huawei, który miał szpiegować Polskę wraz z byłym oficerem kontrwywiadu.

USA luzują sankcje wobec oligarchy z Rosji. Grożą objęciem nimi Nord Stream 2

Departament Skarbu USA przedłużył termin zakończenia transakcji dotyczących aktywów oligarchy rosyjskiego Olega Deripaski. Sankcje wobec Rusalu mają natomiast zostać zniesione.

Departament Stanu USA/Wojciech Jakóbik

Spółki amerykańskie mogą pracować z jego spółką stalową Rusal, EN+ Group i EuroSibEnergo do 28 stycznia. Senat USA nie zgodził się na wycofanie z planu zniesienia sankcji wobec tej spółki. Administracja amerykańska uznała, że po zmniejszeniu udziałów Deripaski w firmie, może ona zostać wykluczona z czarnej listy, na którą trafiła w kwietniu 2018 roku.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s