Ukraina sprzedała zajęte aktywa Gazpromu | Netflix Gazpromu rezygnuje z pomocy Huawei

:Sprzedaż aktywów Gazpromu zajętych w związku z wyrokiem Komisji Antymonopolowej dała państwu ukraińskiemu ponad 41 mln hrywien przychodu.

:TNT Premier, usługa wideo Gazprom Media, nie będzie jednak realizowana we współpracy z chińskim Huawei – donoszą Wiedomosti.

Ukraina sprzedała zajęte aktywa Gazpromu

Sprzedaż aktywów Gazpromu zajętych w związku z wyrokiem Komisji Antymonopolowej dała państwu ukraińskiemu ponad 41 mln hrywien przychodu.

UNIAN/Wojciech Jakóbik

Fundusz Goldman kupił ponad 40 procent akcji spółki Gaztranzit należącej wcześniej do Gazpromu. W ten sposób Kijów wykonuje wyrok Komisji Antymonopolowej, która zasądziła Rosjanom 172 mld hrywien kary za nadużywanie pozycji monopolistycznej na rynku ukraińskim. Sąd Najwyższy Ukrainy odrzucił apelację Gazpromu w listopadzie 2018 roku.

Netflix Gazpromu rezygnuje z pomocy Huawei

TNT Premier, usługa wideo Gazprom Media, nie będzie jednak realizowana we współpracy z chińskim Huawei – donoszą Wiedomosti.

Wiedomosti/Kommiersant/Wojciech Jakóbik

Gazprom Media podaje jako przyczynę masową usterkę techniczną, do której doszło podczas premiery usługi mającej zapewnić subskrybentom dostęp do wiadomości i rozrywki na kanałach wideo dostępnych w jej ramach. Rosjanie rozważają wykorzystanie własnego sprzętu. Nie zamierzają szukać nowego dostawcy technologii.

Kommiersant donosił wcześniej, że Gazprom Media wziął udział w projekcie Vitria TV, który miał udostępnić rosyjskie telewizje w Internecie. Chodzi m.in. o Kanał Pierwszy, WFTRK, NMG i STS Media. Spółka należąca do Gazpromu miała być współzałożycielem po zakupie 25 procent udziałów od STS Media.

 


 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s