Nie należy równać ACTA 2 z Nord Stream 2. Komentarz dla PR24

Baltic Pipe a Nord Stream

– Ta dyrektywa była wypracowywana bardzo długo, a wątek porozumienia niemiecko-francuskiego jest jednym z wielu kompromisów – powiedział w „Pulsie Trójki” Andrzej Godlewski z uniwersytetu SWPS. – ACTA2 jest stawiana na równi z Nord Stream 2 – dodał Wojciech Jakóbik z Biznesalert.pl.

Parlament Europejski we wtorek poparł dyrektywę cyfrową, nazywaną przez jej przeciwników ACTA2. Opowiedziało się za nią 348 europosłów, przeciwko było 274, a 36 wstrzymało się od głosu. Dokument nakłada m.in. na strony internetowe obowiązek filtrowania treści pod kątem tego, czy nie zostały one nielegalnie skopiowane.

– Ta dyrektywa była wypracowywana bardzo długo i miały miejsce różne kompromisy, a wątek porozumienia niemiecko-francuskiego jest jednym z wielu – powiedział Andrzej Godlewski z uniwersytetu SWPS. – ACTA2 ma również polityczny wątek, ponieważ wiele środowisk jest zainteresowanych tym, żeby mobilizować część wyborców przed eurowyborami – mówił gość radiowej Trójki.

– Niemcy wykorzystują swoja siłę w UE do tworzenia parasola ochronnego nad swoimi interesami. Obecnie ACTA2 jest stawiana na równi z Nord Stream 2 – stwierdził Wojciech Jakóbik z Biznesalert.pl. – Jako twórca treści w internecie chciałbym, żeby to co napiszę, mogło być cytowane, ale w taki sposób, który nie pozbawia mnie kliknięć, bo z tego mój portal żyje. Można się spierać jak te sprawy uregulować, ale trzeba coś z tym zrobić – dodał gość audycji.

Źródło: Polskie Radio Trójka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s