Minister środowiska Niemiec sprzeciwia się pomysłowi przedłużenia życia atomu | Novatek tworzy spółkę w Chinach

Projekt Yamal LNG

:Minister środowiska RFN Svenja Schulze opowiada się przeciwko powrotowi do energetyki jądrowej proponowanej przez partię koalicji rządowej CDU. Jej zdaniem ta technologia „jest bardzo droga, nie do końca bezemisyjna i zawsze rodzi ryzyko usterki.

:Rosyjski Novatek i Gazprombank wraz z chińskim Sinopec stworzyły spółkę joint venture mającą sprzedawać LNG oraz gaz sieciowy do klientów w Państwie Środka.

Minister środowiska Niemiec sprzeciwia się pomysłowi przedłużenia życia atomu

Minister środowiska RFN Svenja Schulze opowiada się przeciwko powrotowi do energetyki jądrtowej proponowanej przez partię koalicji rządowej CDU. Jej zdaniem ta technologia „jest bardzo droga, nie do końca bezemisyjna i zawsze rodzi ryzyko usterki.

CLEW/Wojciech Jakóbik

– Na pewno nie potrzebujemy powrotu do energetyki jądrowej. Zrodziłby on tylko problemy – powiedziała na dorocznej konferencji firmy BDEW. Niemcy planują wygaszenie ostatnich reaktorów jądrowych do 2022 roku. Chadecy proponują zaś przyspieszenie odejścia od węgla w zamian za przedłużenie aktywności reaktorów, o czym informował BiznesAlert.pl.

Novatek tworzy spółkę w Chinach

Rosyjski Novatek i Gazprombank wraz z chińskim Sinopec stworzyły spółkę joint venture mającą sprzedawać LNG oraz gaz sieciowy do klientów w Państwie Środka.

Novatek/Wojciech Jakóbik        

– Chińskie firmy inwestują w rozwój projektów LNG Novateku w rosyjskiej części Arktyki. Stworzenie joint venture do handlu gazem na rynku wewnętrznym Chin pozwoli wykorzystać wytworzony gaz skroplony, a także umożliwi inwestycje w rozwój segmentu klienta końcowego na jednym z największych i najszybciej rosnących rynków na świecie – powiedział Leonid Michelkon, prezes Novateku.

Jego zdaniem stworzenie spółki w Chinach to następny krok na drodze do realizacji strategii długoterminowej zakładającej pozyskanie wpływu na wszystkie ogniwa łańcucha dostaw LNG z Rosji.

Umowa została zawarta podczas wizyty przewodniczącego Xi Jinpinga w Moskwie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s