Kommiersant: LNG pozostanie dłużej tanie | Przez zanieczyszczoną ropę na granicy Polski i Białorusi może powstać nowa stacja pomiarowa

:Konkurencja dostawców LNG na świecie doprowadziła do spadku cen na skalę globalną i ta sytuacja prawdopodobnie utrzyma się przez długi czas. Uczestnicy rynku, którzy pierwsi zdecydują o budowie infrastruktury, zwyciężą – czytamy w Kommiersancie.

:Operator ropociągu Drużba na Białorusi, Gomeltransnieft Drużba, rozpoczął własne badania jakości ropy naftowej od pierwszego sierpnia. Z kolei Biełneftechim rozważa budowę nowych stacji pomiarowych na granicy z Polską i Rosją.

Kommiersant: LNG pozostanie dłużej tanie

Konkurencja dostawców LNG na świecie doprowadziła do spadku cen na skalę globalną i ta sytuacja prawdopodobnie utrzyma się przez długi czas. Uczestnicy rynku, którzy pierwsi zdecydują o budowie infrastruktury, zwyciężą – czytamy w Kommiersancie.

Kommiersant/Wojciech Jakóbik

 

Z tego powodu rosyjski Novatek chce inwestować w LNG w Wietnamie, Kambodży i Tajlandii. Możliwe jest także jego zaangażowanie na Filipinach. Podobnie jak Total czy Shell, rosyjska firma chce sprzedać jak najwięcej LNG, a Azja Południowo-Wschodnia z dużą ludnością i szybkim wzrostem gospodarczym daje nadzieję na duży wzrost zapotrzebowania na gaz. Dzięki spadkowi cen gazu skroplonego, opłaca się sięgnąć po to źródło.

 

Przez zanieczyszczoną ropę na granicy Polski i Białorusi może powstać nowa stacja pomiarowa

Operator ropociągu Drużba na Białorusi, Gomeltransnieft Drużba, rozpoczął własne badania jakości ropy naftowej od pierwszego sierpnia. Z kolei Biełneftechim rozważa budowę nowych stacji pomiarowych na granicy z Polską i Rosją.

Kommiersant/Wojciech Jakóbik

 

W kwietniu 2019 roku doszło do zanieczyszczenia ropy docierającej z Rosji do Europy przez co konieczne było czasowe wstrzymanie dostaw przez ropociąg Drużba Sprawa kryminalna w Rosji nadal nie doprowadziła do ukarania winnych.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s