Polska, USA i Ukraina podpiszą porozumienie o współpracy gazowej | Trump nie odwiedzi Polski, ale rozmowy o energetyce trwają

:Polska, Ukraina i USA podpiszą porozumienie o współpracy gazowej.

:Huragan Dorian mający uderzyć we Florydę spowodował, że prezydent USA Donald Trump odwołał wizytę w Polsce na 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W jej trakcie miało dojść do rozmów strategicznych o energetyce.

Polska, Ukraina i USA podpiszą porozumienie o współpracy gazowej

W sobotę, 31 sierpnia 2019 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbędzie się 2. posiedzenie dialogu strategicznego w dziedzinie energii pomiędzy Rzecząpospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Podczas posiedzenia podpisane zostanie pomiędzy Rzecząpospolitą Polską, Stanami Zjednoczonymi i Ukrainą porozumienie o współpracy na rzecz wzmocnienia regionalnego bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego – informuje biuro pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego.

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej

 

Delegacje rządu Rzeczypospolitej Polskiej pod przewodnictwem Piotra Naimskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki pod przewodnictwem Ricka Perry’ego, Sekretarza do spraw Energii, omówią postępy bilateralnej współpracy w zakresie energetyki jądrowej, cyberbezpieczeństwa, paliw kopalnych i infrastruktury energetycznej.

O godz. 15:30 odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca posiedzenie Dialogu, podczas której podpisane zostanie pomiędzy Rzecząpospolitą Polską, Stanami Zjednoczonymi i Ukrainą porozumienie o współpracy na rzecz wzmocnienia regionalnego bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego.

Dokument podpiszą Piotr Naimski, Sekretarz Stanu w KPRM, Sekretarz Energii USA Rick Perry oraz Oleksandr Danyliuk, Sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej Ukrainy. Porozumienie dotyczy współpracy w obszarze reform ukraińskiego rynku gazu, infrastruktury importowej gazu ziemnego Rzeczypospolitej Polskiej, infrastruktury magazynowej Ukrainy oraz eksportu amerykańskiego LNG, a także połączeń gazowych w regionie.

Konferencja prasowa i uroczystość podpisania porozumienia odbędą się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Trump nie odwiedzi Polski, ale rozmowy o energetyce trwają

Huragan Dorian mający uderzyć we Florydę spowodował, że prezydent USA Donald Trump odwołał wizytę w Polsce na 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W jej trakcie miało dojść do rozmów strategicznych o energetyce.

Biały Dom/Wojciech Jakóbik

 

Trump zostanie zastąpiony przez wiceprezydenta Mike’a Pence’a. Rozmowy o energetyce prowadzi niezmiennie sekretarz energii Rick Perry, który będzie obecny na podpisaniu umowy o współpracy gazowej Polski, Ukrainy i USA, o którym informował BiznesAlert.pl.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s