Rosnieft dementuje informacje o zamieszaniu w akcję służb przed wyborami na Białorusi | Dostawy LNG z USA przez Polskę na Ukrainę jednak bez tajemniczej spółki

Tankowiec LNG w gazoporcie. Fot. PLNG
Tankowiec LNG w gazoporcie. Fot. PLNG

:Komsomolska Prawda podała za źródłem w służbach rosyjskich, że część z 33 Rosjan zatrzymanych na Białorusi przed wyborami operowała tam pod przykrywką pracy w Rosniefcie. Spółka Igora Sieczina odrzuca to oskarżenie.

:Mało znana spółka z USA jednak nie dostarczy amerykańskiego LNG przez Polskę na Ukrainę.

Rosnieft dementuje informacje o zamieszaniu w akcję służb przed wyborami na Białorusi

 

 

Komsomolska Prawda podała za źródłem w służbach rosyjskich, że część z 33 Rosjan zatrzymanych na Białorusi przed wyborami operowała tam pod przykrywką pracy w Rosniefcie. Spółka Igora Sieczina odrzuca to oskarżenie.

OilCapital.ru/Wojciech Jakóbik

 

29 lipca doszło do zatrzymania 33 Rosjan na Białorusi, którzy według rosyjskiej agencji PRIME, są podejrzani o udział w prywatnej jednostce wojskowej w celu przygotowania prowokacji przed wyborami prezydenckimi, które odbyły się dziewiątego sierpnia. Prokuratura białoruska odrzuca taką interpretację.

Rosnieft przekonuje zaś, że wieści Komsomolskiej Prawdy o zaangażowaniu Rosnieftu w przygotowanie przykrywki dla bojowników rosyjskich to działania konkurencji, która „nie jest gotowa na rywalizację rynkową”, więc przekazuje nieprawdziwe informacje mediom. – Wszelkie odniesienia do Rosnieftu, jego spółek zależnych i pracowników związane z tymi wydarzeniami są fikcją i prowokacją – głosi komunikat spółki.

 

 

Dostawy LNG z USA przez Polskę na Ukrainę jednak bez tajemniczej spółki

Mało znana spółka z USA jednak nie dostarczy amerykańskiego LNG przez Polskę na Ukrainę.

OilPoint/Wojciech Jakóbik

 

Portal OilPoint informuje, że Louisiana Natural Gas Exports wycofała ofertę dostarczenia 5,5 mld m sześc. gazu skroplonego rocznie. – Poinformowaliśmy prezydenta i premiera Ukrainy o naszej decyzji w sprawie wycofania propozycji zawarcia porozumienia długoterminowego o dostawach LNG z USA na Ukrainę. Projekt jest całkiem złożony i może odnieść sukces tylko z udziałem wszystkich odpowiednich stron na Ukrainie, podobnie jak w Polsce i USA – przekonuje prezes LNGE Ben Blanchet.

Propozycja jego firmy miała się spotkać z negatywnym odzewem Naftogazu. – Przez to doszliśmy do wniosku, że w obecnych warunkach inwestycji w sektor gazowy na Ukrainie projekt nie może spełnić minimalnych wymogów inwestycyjnych – dodaje Blanchet w komunikacie LNGE cytowanym przez OilPoint.ua.

27 maja rząd ukraiński zatwierdził memorandum w sprawie dostaw co najmniej 5,5 mld m sześc. LNG z USA z pomocą LNGE. Amerykanie deklarowali gotowość wsparcia finansowego budowy Gazociągu Polska-Ukraina. Była to niewiążąca deklaracja woli, krytykowana potem przez państwowy Naftogaz. Jeden z argumentów przeciwko współpracy z tą firmą był niedobór informacji na jej temat. Mimo to Polska, Ukraina i USA rozmawiają na temat dostaw gazu skroplonego. Podpisały w 2019 roku memorandum o współpracy gazowej w regionie.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s