Spółki skarbu państwa będą rozwijać elektromobilność w Polsce

zrzut-ekranu-2016-12-17-07-37-21Transport elektryczny jest z pewnością czystszy od powszechnie stosowanego w Polsce, bazującego na spalaniu paliw pochodzenia kopalnego – benzyny, gazu itp. Korzystanie z transportu elektrycznego jest sposobem na zwiększenie zużycia energii elektrycznej i zapewnienie rynku zbytu energii z polskich elektrowni, których rząd nie zamierza zamykać – wręcz przeciwnie, zamierza budować nowe. Jest to kolejny sposób na ustabilizowanie planu gospodarczego przygotowanego przez rząd.

http://enewsroom.pl/iframe.php?vid=8279fb39d66121d98628a2d19f3da9cc%20&pic=b9ae8d4180a123df616dd04aae35dbf1&src=1&w=640&h=360

– Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie spółki Electromobility Poland – powiedział agencji eNewsroom.pl Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny Biznes Alert oraz ekspert Instytutu Jagiellońskiego – Jest to wspólna kasa, do której spółki skarbu państwa będą deponować środki, aby rozwinąć infrastrukturę do ładowania – np. na stacjach paliw istniejących w Polsce, ze względu na obecność spółek paliwowych. W ten sposób, krok po kroku, elektromobilność mogłaby zostać rozwinięta. W tym kontekście postulat miliona aut elektrycznych do 2020 roku schodzi na dalszy plan. Pozytywistyczna praca u podstaw rozpoczęła się, a postulat ten można traktować jako pewne życzenie mobilizujące do działania, ale w żaden sposób nie jest ono wiążące – ocenia Jakóbik.

Źródło: eNewsroom.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s