Magnat węglowy z Rosji popełnił samobójstwo | Gazprom zapewnia, że koronawirus nie zatrzyma dostaw gazu do Chin

Dwa szlaki doprowadzenia gazu ziemnego z Rosji do Chin – zachodni i wschodni (w 2020 roku w jego ramach ma ruszyć gazociąg Siła Syberii)

:Agencja TASS informuje, że osiemdziesiąty szósty najbogatszy Rosjanin  Dmitrij Bosow, zajmujący się między innymi handlem antracytem, popełnił samobójstwo z użyciem pistoletu.

:Rosyjski Gazprom zapewnia, że pomimo ewakuacji części pracowników z pola wydobywczego Czajandinskoje przez zarażenia koronawirusem, dostawy gazu do Chin gazociągiem Siła Syberii nie są zagrożone.

Magnat węglowy z Rosji popełnił samobójstwo

Agencja TASS informuje, że osiemdziesiąty szósty najbogatszy Rosjanin  Dmitrij Bosow, zajmujący się między innymi handlem antracytem, popełnił samobójstwo z użyciem pistoletu.

RBK/TASS/Reuters/Wojciech Jakóbik

 

Majątek Bosowa jest wyceniany przez Forbesa na ponad miliard dolarów, bo kontrolował Sibantracit i Vostok Ugol (VostokCoal). To firmy węglowego zajmujące się odpowiednio wydobyciem oraz magazynowaniem i eksportem węgla przez terminale w Rosji.

Prokuratura rosyjska poinformowała, że Bosow został znaleziony z raną postrzałową głowy w jego domu w Usowie pod Moskwą. Organy ścigania przekonują, że ich zdaniem doszło do samobójstwa.

 

Gazprom zapewnia, że koronawirus nie zatrzyma dostaw gazu do Chin

Rosyjski Gazprom zapewnia, że pomimo ewakuacji części pracowników z pola wydobywczego Czajandinskoje przez zarażenia koronawirusem, dostawy gazu do Chin gazociągiem Siła Syberii nie są zagrożone.

Reuters/Wojciech Jakóbik

 

Gazprom poinformował, że choć Strojtransnieftegaz ewakuował pracowników do czasu zniesienia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, to Gazprom Dobycza Nojabrsk kontynuuje wydobycie i przygotowuje pole do uruchomienia z niego dostaw. Rozwój wydobycia z Czajandinskoje jest niezbędny do podniesienia wolumenu dostaw gazu gazociągiem Siła Syberii. Jego przepustowość to 38 mld m sześc. rocznie, ale na razie śle według szacunków około 5 mld m sześc. rocznie.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s